Επικοινωνία στο : filoksenoblog@yahoo.gr

''Live Scores''

powered by Agones.gr - opap

Τετάρτη 4 Αυγούστου 2010

«Πάτησε» την Ιντερ, με «τριπλέτα-φωτιά!»

Πιάνοντας «διαστημική» απόδοση, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός επιβλήθηκε της Ιντερ με 3-2, σε μια σπουδαία φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο «Ρότζερ Σέντερ» του Τορόντο. Μεγάλος πρωταγωνιστής για το «τριφύλλι» ο Τζιμπρίλ Σισέ, που πέτυχε δύο γκολ (13’, 21’) ενώ ένα ακόμη πρόσθεσε ο επίσης εξαιρετικός Σεμπάστιαν Λέτο.

Για 61’ λεπτά αγωνίστηκε ο Σίντνεϊ Γκοβού, που έδειξε μεγάλη διάθεση (σ.σ. ακόμη και στην άμυνα), χωρίς όμως να κάνει ιδιαίτερα αισθητή την παρουσία του.
Με 4-2-3-1, βασικός ο Γκοβού
Ο Νίκος Νιόπλιας παρέταξε την ομάδα του με σύστημα 4-2-3-1, χρησιμοποιώντας τον Νίνη ως επιτελικό μέσο τον Γκοβού στο δεξί άκρο της μεσαίας γραμμής, τον Λέτο στο αριστερό και τον Τζιμπρίλ Σισέ στην κορυφή της επίθεσης. Να σημειωθεί ότι το περιβραχιόνιο του αρχηγού φόρεσε ο Κώστας Κατσουράνης.