Επικοινωνία στο : filoksenoblog@yahoo.gr

Δευτέρα 27 Σεπτεμβρίου 2010

Superleague - 4η αγωνιστική: Αποτελέσματα, σκόρερ, συνθέσεις, βαθμολογία

Όλα όσα θέλετε να ξέρετε για την 4η αγωνιστική της Superleague...

Ατρόμητος - Πανσερραϊκός 2-1
Επιστροφή στις νίκες για τον Ατρόμητο, που, παρόλο ολοκλήρωσε το ματς με 9 παίκτες, επικράτησε 2-1 του Πανσερραϊκού στο Περιστέρι. Χωρίς βαθμό ακόμα η ομάδα των Σερρών.
ΣΚΟΡΕΡ: 22' Καμαρά, 30' Περόνε - 66' Γεωργιάδης
ΔΑΙΤΗΤΗΣ: Κωνσταντινέας (Μεσσηνίας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 23' Νάστος, 27' Φαβάλι, 82' Σαρμιέντο - 3' Μαβένε, 39' Γαλανόπουλος, 60' Παντελιάδης, 79' Αμο
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 44' Φαβάλι (2η κίτρινη). 90΄ Νάστος
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μιχαηλίδης, Ολιβέιρα, Νάστος, Μπαζίνσκι, Σάμπου, Νεμπεγλέρας, Καμαρά (38' Τάτος), Σαρμιέντο, Περόνε (70' Σαγκανόφσκι), Φαβάλι, Μπρίτο (67' Σφακιανάκης)
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Ράντμαν, Γαλανόπουλος, Μαβένε (54' Ντάλε), Αμο, Παντελίδης, Κάστρο (70' Μπρίτες), Παπάζογλου, Μπέλιτς, Τάντιτς (46' Λεοζίνιο), Σουμπίνιο, Γεωργιάδης

Ολυμπιακός - Πανιώνιος 3-0
Αυτή τη φορά η νίκη ήρθε πολύ εύκολα και συνδυάστηκε, μάλιστα, με πολύ καλή εμφάνιση σε μεγάλη διαστήματα του αγώνα από τον Ολυμπιακό. Οι "ερυθρόλευκοι" νίκησαν 3-0 στο Καραϊσκάκη τον Αστέρα Τρίπολης, ενώ έχασαν και πολλές ευκαιρίες, δείχνονας ότι η μηχανή τους... αρχίζει και παίρνει μπρος. Από την πλευρά τους, οι φιλοξενούμενοι (που τελείωσαν το ματς με 9 παίκτες) άντεξαν μόνο μέχρι να δεχτούν το πρώτο γκολ.
ΣΚΟΡΕΡ:  36΄ Πάντελιτς62΄ Φουστέρ73΄ Φυτανίδης αυτογκόλ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παμπορίδης (Κιλκίς)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 29' Ιμπαγάσα, 90' Ραούλ Μπράβο - 19' Αργυρόπουλος, 25' Μπαρτολίνι, 65' Μπαστία
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 60' Μπαρτολίνι (2η κίτρινη), 89' Μπαστία
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Νικοπολίδης, Μέλμπεργκ, Ιμπαγάσα (84' Φετφατζίδης), Ντουντού, Πάντελιτς (63' Μιραλάς), Ραούλ Μπράβο, Φουστέρ, Αβρ. Παπαδόπουλος (76' Μοδέστο), Τοροσίδης, Ριέρα, Ρόμενταλ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Ντεγκρά, Αργυρόπουλος, Φυτανίδης, Μπαρτολίνι, Ουριμπάρι, Μπαστία, Λαδάκης, Αράς (76' Φορτούνης), Μάρτινς, Ρούμπιλ (46' Ουντότζι), Καρέρα (63' Πουλίδο).

Παναθηναϊκός - Πανιώνιος 2-1
Πιο εύκολα απ' ό,τι φανερώνει το τελικό σκορ, ο Παναθηναϊκός πέτυχε τη δεύτερη νίκη του σο πρωτάθλημα, επικρατώντας του Πανιωνίου στο ΟΑΚΑ με 2-1. Οι "πράσινοι", έχοντας για καλύτερο παίκτη την Νίνη (ο οποίος αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις με δεύτεη κίτρινη κάρτα) προηγήθηκε 2-0, είχε πολλές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ, ενώ οι Νεοσμυρνιώτες μείωσαν στο τελυταίο λεπτό των καθυστερήσεων.
ΣΚΟΡΕΡ: 44΄ Νίνης, 63΄ Κατσουράνης - 90+3΄ Κουμορτζί
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μήτσιος (Ηπείρου).
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 90΄ Νίνης
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 17' Σαριέγκι, 22' Κατσουράνης, 63' Νίνης - 45'+1 Μανιάτης.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Τζόρβας, Σαριέγκι, Μπουμσόνγκ, Βύντρα, Καντέ (74' Σιμάο), Κατσουράνης (85' Καραγκούνης), Ζιλμπέρτο, Λουίς Γκαρσία (67' Μαρίνος), Νίνης, Λέτο, Σισέ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Μάχο, Μανιάτης, Λάτκα, Ριέρα (85' Σαλαλί), Μπάλαμπαν, Βαρό (71' Χίκα), Κουμορτζί, Σιόβας, Κοντοές, Τσότσαλιτς, Βαζ Τε (86' Κούκετς).

Ξάνθη - ΠΑΟΚ 1-0
Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε στα Πηγάδια η Ξάνθη, επικρατώντας 1-0 του ΠΑΟΚ και σπάζοντας την αρνητική γι΄αυτήν παράδοση στα τελευταία μεταξύ των δύο ομάδων ματς.

ΣΚΟΡΕΡ: 25' πεν. Πόι
ΔΑΙΤΗΤΗΣ: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 73' Κοντρέρας (2η κίτρινη)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 29' Βασιλακάκης, 53' Μαρσελίνιο, 90' Μπόατενγκ -25' Κοντρέρας, 52' Μαλεζάς, 90'+3' Ελ Ζαρ
ΞΑΝΘΗ: Γκσπούρνινγκ, Κομεσίδης, Τζάγκι, Βάλλας, Γκλέισον (61' Αντεφέμι), Μπόατενγκ, Στρμπα, Βασιλακάκης (71' Σουάνης), Κατόνγκο, Μαρσελίνιο (69' Στιούαρτ), Πόι.
ΠΑΟΚ: Kρέστις, Μπουσαϊντί, Λίνο, Κοντρέρας, Μαλεζάς, Βιτόλο, Γκαρσία (67' Κριστιάνο), Σαλπιγγίδης (80' Παπάζογλου), Βιεϊρίνια, Ιβιτς, Φιλομένο (52' Ελ Ζαρ).

Άρης - Εργοτέλης 1-0
Με γκολ του Τσέζαρεκ στο δεύτερο λεποτά των καθυστερήσεων, ο Άρης πέτυχε σημαντική νίκη στο Χαριλάου επί του Εργοτέλη με σκορ 1-0.
ΣΚΟΡΕΡ: 90+2΄ Τσέζαρεκ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιάχος (Χίου)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 50' Φατί -7', 39' Ολίσε, 31' Χίμπλινγκερ, 64' Γιαλούσης, 77' Μπέτο
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 39' Ολίσε
ΑΡΗΣ (Ε. Κούπερ): Χουάνμα, Γκιάρο, Κόκε, Ρουίζ (78' Τσέζαρεκ), Φατί (69' Τόχα), Μίσελ, Μενδρινός (46' Κάλβο), Χαβίτο, Λαζαρίδης, Βανγκέλι, Πρίττας.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Ν. Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Γιαλούσης, Σασιασβίλι, Χίμπλινγκερ, Ρουμπάκης, Μπέτο, Ρομάνο, Καρέλης (46' Χρυσοφάκης), Ολίσε, Λεάλ (61' Ορφάνος), Μπουντιμίρ (79' Βερμπακόφσκις).

Ολυμπιακός Β. - ΑΕΚ 3-1
Με έκπληξη ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική της Σουπερλίγκ, με τον Ολυμπιακό Βόλου να πετυχαίνει τεράστια νίκη στο Πανθεσσαλικό επί της ΑΕΚ με 3-1! Ήταν η δεύτερη ήττα της 'Ενωσης σε τέσσερις αγώνες και η τρίτη συνολικά γκέλα στπο πρωτάθλημα, σ ένα ματς που οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν έξυπνα και με αντεπιθέσεις και κατάφεραν να εκμεταλλευτούν τις πολύ κακές επιστροφές των αντιπάλων τους.

ΣΚΟΡΕΡ: 9' Σανκαρέ, 83΄ Μπρέσκα, 90+1΄ Ούμπιντες (πέν.) - 55' Λυμπερόπουλος.
ΔΟΚΑΡΙΑ: 43' Τζεμπούρ.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κάκος (Κέρκυρας).
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 13' Πλιάγκας, 75' Ούμπιντες, 81' Τομάς - 12' Λαγός, 44' Δέλλας, 57' Μάκος, 67' Τζιμπούρ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γιακούποβιτς, Ψυχογιός, Τομάς, Σανκαρέ, Ζαραδούκας, Άλβαρες, Ρόκας (76' Καπετάνος), Πλιάγκας (46' Μπρέσκα), Ούμπιντες, Μόνχε, Μαρτίν (18' λ. τρ. Σολάκης).
ΑΕΚ: Αραμπατζής, Γιάχιτς, Μανωλάς, Δέλλας, Λαγός, Μάκος, Γκέντσογλου (66' Πατσατζόγλου), Μπερνς (46' Λεονάρντο), Λυμπερόπουλος, Σκόκο, Τζεμπούρ.